Staráme sa o vaše zvieratá

V roku 1995 sme zaviedli na slovenský trh veterinárne Antibiotikum Tiamulin na liečbu respiratórnych a gastrointestinálnych chorôb vďaka dôvere reprezentanta spoločnosti Biochemie Sandoz Kundl, Rakúsko (dnešný Novartis). Produkty uvedeného výrobcu napriek poklesu stavov ošípaných vyrába naša spoločnosť dodnes.

Široký vyber výrobkov

Ponúkame široký výber liečív pre hospodárske a spoločenské zvieratá. Poradenstvo pre odberateľov poskytujeme aj na základe praktických skúseností s chovom, ktoré naše pracovníci majú.

VITAFARM C FV 25% plv. ad us. vet.

Zloženie:
Acidum ascorbicum 25,0 g v 100 g prášku.

Popis prípravku:
Biely až nažltlý kryštalický prášok.

Charakteristika:
Kyselina askorbová je esenciálna látka, ktorá zasahuje do oxido- redukčných metabolických pochodov v organizme, je dôležitým činiteľom v ochrane proti infekciám mláďat i dospelých zvierat. Pôsobí tiež priaznivo na rezistenciu kapilár a zrážanlivosť krvi.

Dávkovanie:
Cicavce: 10 – 30 mg prípravku na 1 kg živej hmotnosti. Hydina: 20 – 50 mg prípravku na 1 kg živej hmotnosti alebo 250 mg prípravku na 1 kg kŕmnej zmesi alebo 1 l pitnej vody. Dietetická a preventívna aplikácia sa podáva po dobu 5 – 25 dní. Pri liečebnej aplikácii sa podávajú dávky 2x – 3x vyššie po dobu 5 – 7 dní.

Spôsob použitia:
Podáva sa zamiešaním do sypkého krmiva alebo rozpustením v pitnej vode.

Upozornenie: V roztoku podávajte prípravok len v smaltovaných nádobách alebo v nádobách z umelej hmoty. Medikovanú vodu je potrebné denne vymieňať!

Ochranná doba:
Bez ochrannej doby.

Použiteľnosť:
12 mesiacov

Spôsob skladovania:
Pri teplote 15 – 25°C, v suchu, v tme.